fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Ankara'da okullar tatil mi?

Meteoroloji tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerinde Ankara'da yarın hafif kar yağışı beklendiği görülüyor. Kentte bir süredir devam eden soğuk ve kar yağışlı hava nedeniyle öğrenciler de 'Okullar tatil mi?' sorusunu sıkça sormaya başladı. Peki Ankara'da yarın okullar tatil mi? 

Ankara Valiliği’nden tatil ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ankara’da kar yağışının ulaşımı etkileyecek boyutlara gelme durumu değerlendirilip okullar tatil edilebilir. Ancak şuan için Ankara’da yarın eğitime devam edilecek.

ANKARA’DA YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji’den alınan son verilere göre, Ankara’da yarın hava sıcaklığının 1 derece ve hafif kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Bölge genelinin parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağışlı geçeceği, yağışların Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde hafif yağmur, iç kesimlerde hafif kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmemektedir.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güneyli, sabah saatlerinden itibaren kuzeybatılı yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi beklenmektedir.