fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Terörle Mücadele Uzmanı Astsubaydan İdlib Değerlendirmesi

 

İdlib gerginliği devam ederken uzmanlar ve tecrübeliler sosyal medyadan ve televizyon ekranlarından önerilerini yapıyorlar. Abdullah Ağar'ın ardından Astsubay Oktay Yıldırım da krize ilişkin twitter hesabından bir değerlendirme yaptı.

Terörle mücadeleye sahada yıllarını veren Ergenekon kumpası mağduru Harp Malulu Astsubay Oktay Yıldırım, "Aynı şeyleri tekrarlayarak farklı sonuç beklemek akıl hastalığıdır. İdlib Davutoğlu politikalarının bakiyesidir, yanlışlığı bin kez ortaya çıktı. Orada terörist saydığımız radikaller var. Onlara kalkan olmak tarihi hatadır." dedi.

Tecrübeli Astsubayın değerlendirmelerinin tamamı şöyle:

Beş Kahramanımız şehit oldu. Vatan Sağolsun. Ailelerine ve kahraman Türk ordusuna başsağlığı diliyorum. Onların Şehit olmasına sebep olan yanlış politikaları yapanlara da biraz muhakeme biraz da vicdan diliyorum.

Einstein, "Aynı şeyleri tekrarlayarak farklı sonuç beklemek akıl hastalığıdır" demişti.
İdlib Davutoğlu politikalarının bakiyesidir, yanlışlığı bin kez ortaya çıktı. Orada terörist saydığımız radikaller var. Onlara kalkan olmak tarihi hatadır. Bu hatanın bedelini Mehmetçik'in canı ile ödemek daha büyük hatadır. Suriye ile temas dışında seçenek yoktur. Türkiye, M4 ve M5 Karayollarının güvenliğinin sağlanması için kuzeye çekilmelidir. Suriye'de güvenliği sağlamak Suriye hükümetinin görevidir. Türkiye'nin değil... Idlip'in güvenliği için Suriye hükümetine destek verirsek, Suriye ve Türkiye birlikte Fırat'ın doğusuna yürüyüp PKK'yı boğabilir. Ama biz idlip'te Suriye'ye karşı radikalleri desteklersek, onları PKK ile işbirliğine itmiş oluruz. Bu basit bir aritmetiktir. Neden yapmıyoruz?