Son Dakika

2020 güzellik yarışmasının ev sahibi Ankara!

Ankara’da finali gerçekleştirilecek olan ‘Miss Angel of Turkey’ yarışmasının organizatörü İllüzyonist Abidin Özçelik yarışmayı Ankara Havadis’e anlattı.

MİSS ANGEL OF TURKEY, Türk kadınının özelliklerini ve imajını Dünya’ya en güzel şekilde anlatma amacıyla 15 Nisan 2020’de Ankara’da gerçekleştirilecek.

'Miss Angel of Turkey’ yarışmasının organizasyonunun üstlenen, Ankaralı ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmacısı İllüzyonist Abidin Özçelik yarışmayı anlattı.

Ankara’nın moda sektöründe de var olduğunu kanıtlarcasına geniş katılımlı ve ciddi bir organizasyon gerçekleştireceklerini belirten Abidin Özçelik  güzellik yarışması hakkında bilgi verdi.

  • Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

- Ben Abidin Özçelik illüzyonistim. Organizasyonlar yapıyor, sahne dolayısıyla deneyimlerimi otellerde, avm'lerde ve kültür merkezlerinde sergiliyorum.

  • Bu yarışma nasıl ortaya çıktı?

- Uzun yıllardır organizasyon ve sahne işinde yer alıyorum. Bunun yanında moda sektöründe de yer alan bir ailenin üyesiyim.
Defilelere zaman zaman katılıyordum. Devamlılığını sürdüren Best Model  ve Miss Turkey gibi yarışmalara baktığımızda, hayallerimin ötesinde bir yarışma tasarlama kararı aldım. Yarışma için  ilk tercihimiz  Ankara oldu.
Aynı şekilde yarışmacı olduğum dönemler de mevcut. Uzun zamandır sahne performansı ve tecrübelerimi  profesyonel bir ekiple birlikte yarışmaya katılacak olan finalistlerimizin yaşayacakları heyecan ve deneyimleri ön görerek çalışmalarımızı oluşturuyoruz.

Aslında amacımız şu; yarışmaya gelen kızlarımızın nasıl bir heyecana sahip olduklarını görebiliyoruz.  Neler yapabileceğimizi, gelen kızlarımızla birlikte neler üretebileceğimizin de farkındayız. Ve bu yarışma sadece bizim değil hep birlikte hepimizin hayallerini süsleyen bir organizasyon olma yolunda ilerliyor. Başkent’te düzenleyeceğimiz güzellik yarışmasında ilk beklentimiz prestij ve Ankara’nın da ismini öne çıkarmak. Türkiye’ye eşsiz bir proje kazandırma amacını taşıyoruz.

  • Yarışmanın süreci nasıl işliyor?

- Miss Angel Of Turkey Güzellik yarışmasının finalini Ankara’da gerçekleştireceğiz. Çeyrek final, yarı final ve son olarak final. 14 Aralık Cumartesi günü çeyrek finalimizi gerçekleştirdik.  Mart 2020 tarihlerinde de ön elemelerimiz olacak. Online başvurularımız var. Şu ana kadar yarışma için başvuran adaylarımızın sayısı 200’ü geçti. Başvuracak kızlarımızda aradığımız kriterlerin başında 1.70 boy, 18-25 arası yaş, TC vatandaşı olması gerek. Eleme sürecinde jürilerimiz ve sponsorlarımız olacak. Elemeleri bunlarla birlikte yapacağız. Modellik konusundaki düşüncelerini sahnede uygulayabilmeleri açısından süreç bu şekilde gerçekleşecek.
Biliyorsunuz ki Angel "MELEK" demek ve bizim içinde her kadın bir çiçek olduğu kadar aynı zamanda bir melek. Bu nedenle  "MISS ANGEL OF TURKEY" olmalı dedik.

Güzeli daha güzel yapmak istiyoruz. Böylesi bir proje hem turizm hemde prestij anlamında ülkemize değer katması niteliğinde çalışmalar sürdürme amacını taşıyoruz. Neden bu yarışma bir dünya markası olmasın? Bunun için bir engel yok ve yapabileceğimize elbette ki inanıyoruz. Bu konuda her şeyi düşündük, tasarladığımız her şey masada hazır. Tüm hazırlıklarımız bitti.

  • Miss Angel Of Turkey’in diğer yarışmalardan farkı nedir?

-  Miss Angel sadece bir yarışma değil aynı zamanda eğitici ve öğretici bir okul, bir modellik okulu ve biz bu okulu en değerli zirvesine ulaştırabileceğimize inanıyoruz. Gençliğimiz ve heyecanımızın vermiş olduğu inanç ve sahne deneyimlerimiz bu heyecana ortak olabilecek insanlarla bizi karşılaştıracağına inanıyoruz.
Ankara’nın, Türkiye’nin böyle bir şeye ihtiyacı var. Globalleşmek istiyoruz, bütün dünyanın Türk kadınını tanımaya ihtiyacı var. Sadece giyim üzerine yönelik defilelerin yapılmaması lazım.Yarışmamıza katılacak, bizlere katkı sağlayacak sponsorlarımıza bağlı olarak değişik konularla ilgili defileler de yapacağız. Örneğin perde sponsorumuzla, perde tanıtımıyla ilgili defileler yapacağız. Yine bir başka düşüncemiz, kablo firmasıyla görüşüyoruz ve kablo defilesi yapmayı düşünüyoruz. Çikolata sponsorumuzla çikolata ile ilgili değişik düşüncelerimiz var.

  • Yarışmanın konsepti nasıl olacak?

- Bu sadece bir güzellik yarışması değil. Aynı zamanda sponsor firmaların da tanıtımlarının yapılacağı ve karşılığını bulabileceği büyük bir yarışma olacak.  Yakında televizyon programlarında ve gazetelerde bu yarışmadan bahsedildiğinde aslında ne anlatmak istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Biz para kazanmak için değil Türkiye'ye proje kazandırmak için bu yarışmanın başını çekiyoruz. Ve bu yarışmanın geldiği nokta  bizden çok hepimizi mutlu edecek.
Beklentilerimizin çok üzerinde bir karşılık bulduk. İlgi ve alakanın çok yoğun olduğunu görüyoruz. 200’ün üzerinde başvuru güvenirliliğimizi ortaya koyuyor. Bir istediysek 10 bulduk. Çünkü Ankara’da yapılan diğer yarışmalara bakacak olursak, bu kadar başvuruyu onlar görmemişlerdir. Canlı ve aynı zamanda adil bir yarışma olacağını söyleyebiliriz. Eurovision tarzı bir oylama olacak. İnternet sitemizden bu oylamaya katılabilecekler.
Aynı zamanda Victoria Secret sahnesi kurmayı planlıyoruz. Sahnede belli başlı kareografiler olacak.  Sahneye çok önem veriyoruz. Bu konuda kareograf hocalarımızdan destek alıyoruz.

  • Yarışmacılara ödül verilecek mi?

-  Kamp dönemimiz 10 gün sürecek. Finale 21 kızımız çıkacak. Kamp dönemimize katılacaklar. Bunlardan 16 tanesi asil 5 tanesi yedek olacak. Çünkü ne olur ne olmaz diye yedek kızlarımızın da olması gerekli. Aynı zamanda kesinlikle bir yabancı dil bilme zorunluluğu olacak. Çünkü kızlarımızı yurt dışına da çıkarmak istiyoruz ve bu nedenle yabancı dili zorunlu kılıyoruz.
Biz bu konuda daha dikkatliyiz. Dizi oyunculuğu, sinema oyunculuğu gibi konularda desteklerimiz olacak. Ödüller konusunda önümüzdeki süreçte değişik sürprizler de hazırladığımızı söyleyebiliriz.
Bunu her yıl yapabileceğimiz global bir yarışma haline dönüştürmek istiyoruz.
Sponsor firmalarımız istediği yüzü, istediği kızımızı seçebilir. Yarışmacı kızlarımızın menajerliğini de bizler yapacağız.
Bizlerin bu yarışmaya başlamamızın en büyük etkenlerinden birisi de Serpil Babacan olmuştur diyebiliriz. Çünkü kendisi sürekli olarak bizleri, böyle bir yarışma yapmamız konusunda teşvik etti. Bizim daha iyisini yapabileceğimiz konusunda çok gayretleri oldu. Özellikle Ankara’da böyle geniş çaplı bir yarışmanın yapılabileceğini anlattı.

  • Serpil Babacan yarışmayla ilgili ne düşünüyor?

-  Ankara’nın tanınmış ve önde gelen Güzellik Merkezlerinden Serpil Babacan Güzellik Salonları’nın sahibi Serpil Babacan’da, Nisan ayında başkentte düzenlenecek olan Miss Angel Of Turkey’in ana sponsorlarından birisi. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız ve proje ortaklarından olan Serpil Babacan’da şu görüşleri paylaştı:
“Abidin Özçelik  oldukça  yetenekli ve işinde profesyonel bir kimlik. Heyecanları motivasyonları deneyimleri kadar yüksek Profesyonel bir iş üretmek için belirli yetkinlikleriniz olması gerekir. Çünkü ciddi anlamda çok ayrıntı, çok detay var. Ben daha önce farklı bir güzellik yarışmasına daha katılmıştım. Bu ekibin üreteceği iş ve organizasyon diğerlerinden farklılık yaratarak iz bırakacak ve bir ilke imza atacaktır. Ayrıntılarıyla takip ediyorum, çok başarılı olacak.. Ankara’da yapılıyor olması harika bir duygu. Başkentimiz memur kentinden çıkacak, güzellik yarışmalarının yapıldığı bir kente dönüşecek.”

  • Başvuru için neler gerekiyor?

- Öncelikle @missangelofturkey instgram adresimizden paylaşımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında www.missangelofturkey.com adresimizden güncel haberleri bulmaları mümkün. Başvuru içinde http://missangelofturkey.com/basvuru-formu/ formunu doldurmaları yeterlidir.

Şu anda sokaklarda ve AVM’lerde standlarımız kurulu ve buralarda da yüz yüze başvuru noktalarından yapabilirler. Ama online başvuru sistemimize de internet sitemizden ulaşabilirler.

  • Son olarak ne söylemek istersiniz?

- Gökyüzüne bakın ve yıldızları izleyin. Size bakan gözleri gördüğünüzde asıl neden niçin varoluşunuzu hatırlayacaksınız, teşekkür ederiz.