fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi hala yanıyor!

3 Kasım 2019 günü çıkan yangında yanarak kullanılmaz hale gelen Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi hâlâ yanıyor! Kullanılmaz hale gelen bilim merkezinde tadilatın başlamamış olması akıllarda soru işareti yaratıyor.

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi kulesinde geçtiğimiz yıl çıkan yangının çıkan ve büyük maddi zarara neden olan yangına ilişkin itfaiye raporu tamamlanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca hazırlanan raporda, "yangının elektrikten kaynaklanmadığı" vurgulanarak "Kulenin yanma yoğunluğu olan ikinci kat çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş atılarak yakıldığı, rüzgarın etkisiyle de yanmaya müsait malzemelerin (dış cephe kaplamalarının) hızla tutuşarak alevlerin yayıldığı" ifade edilmişti.

3 Kasım 2019 günü çıkan yangında yanarak kullanılmaz hale gelen Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nde neden hâlâ tadilata başlanmadığı ise merak konusu...

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin internet sayfasında yayımlanan duyuruda ise "Açıldığımız günden bu yana Iğdır'dan Edirne'ye 200.000'in üzerinde, 7'den 70'e her yaştan insanı, bilime yalaştırmak için büyük bir özveriyle çalıştık. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi, destek ve çaba için hepinize çok teşekkür ederiz." açıklaması yer alıyor.

Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi'nin tadilatı için herhangi bir adım atılıp atılmadığı ise kamuoyuna duyurulmadı.