Ankara'da yaşanan skandalın ardından EGO harekete geçti!

Ankara'da engelli bir vatandaş Özel Halk Otobüsüne alınmamış ve tepkilere neden olmuştu. Büyükşehir olayın ardından harekete geçti. Olay hakkında inceleme yapıldı ve otobüs şoförü süresiz görevden uzaklaştırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan bir skandal tepkilere neden olmuştu.

Altındağ'da Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin önünde gerçekleşen olayda; otobüste rampa olmasına rağmen engelli bir vatandaş, Özel Halk Otobüsü şoförü tarafından araca alınmamıştı. 

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, engelli vatandaşın Özel Halk Otobüsü’ne alınmaması hakkında açıklama yayımladı.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan incelemenin ardında, kusurlu görülen araç derhal parka çekildi ve Özel Halk Otobüsü şoförü süresiz olarak işten uzaklaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklama şu şekilde:

“9 Ocak 2020 tarihinde, Ankara’nın Altındağ İlçesi Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin önünde, otobüste rampa olmasına rağmen engelli bir vatandaşımızın Özel Halk Otobüsü şoförü tarafından araca alınmadığı belirlenmiştir.

Engelli vatandaşımızın bunun üzerine tekerlekli sandalye ile otobüsün önünü kestiği, tepkisinin trafikteki diğer vatandaşlar tarafından telefon kamerasıyla kaydedildiği ve Özel Halk Otobüsü şoförüne çevrede bulunan vatandaşlarımızın tepki verdiği görüntüler kamuoyuna yansımıştır.

Şoförü cep telefonuna kaydeden bir yurttaşın ise "Akşam haberlerinde izlersin abi kendini" diye tepki göstererek aldığı kaydın yayımlanması ile birlikte konu Belediyemiz tarafından incelenmiştir. 9 Ocak 2020 tarihinde yaşanan olayın EGO Genel Müdürlüğü yetkililerine intikal ettirilmesi üzerine yapılan incelemenin ardından kusurlu görülen araç derhal parka çekilmiş ve araç sürücüsü süresiz olarak işten uzaklaştırılmıştır.

Özel Halk Otobüsü’nde yaşanan bu olayla ilgili sürecin takipçisi olacağımızı da kamuoyuna saygıyla duyururuz.”