fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Babil oyuncuları kimlerdir? Babil ne demek?

Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran Babil ilk bölümü ile hayatına dün akşam başladı. Dizinin ilk bölümünün hemen ardından 2. bölüm fragmanı yayınlandı. Peki, Babil'in yeni bölümünde neler olacak? 

Star TV ekranlarında yayınlanan Babil, ilk bölümüyle yayın hayatına başladı.

Dizinin başrolünde yer alan Halit Ergenç ekonomi profesörü İrfan'a hayat veriyor. Başarılı oyuncunun yanı sıra Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu gibi oyuncular Babil'de bir araya geliyor. 

Dizinin birinci bölümünde, hayatı alt üst olan İrfan'ın Egemen’den yardım istemesiyle kendisini karanlık bir maceranın içinde bulması ekranlara yansıdı. İzleyenler şimdiden Babil'in 2. bölümünü sabırsızlıkla beklemeye başladı. İşte, Babil'in 2. bölüm fragmanı ve yeni bölümde yaşanacaklara dair bilgiler...

İlk bölümüyle büyük ilgi toplayan Babil, sosyal medyanın da gündemine oturdu. İnternet kullanıcılar dün gece en çok; Babil oyuncu kadrosu, Babil ne demek, Babil dizisi sonuçlarını arattı.

BABİL NE DEMEK?

Milattan önce 1894 yılında Sümer ve Akad topraklarını kapsayan bir imparatorluk olan Babil, Mezopotamya’da, adını aldığı Babil kenti etrafında kurulmuştur. Batıda bilinen adı Babylon, Akadcadaki Babilu kelimesinin Yunanca varyantıdır. Kuran-ı Kerim’de şehrin ismi Babil olarak geçer.