Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da MHP Siyaset ve Liderlik Okulu sertifika töreninde konuştu. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli  Bahçeli, partisinin ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15'inci dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması nedeniyle genel merkezde düzenlenen sertifika törenine katıldı.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar:

"İstikrarlı olmayan, sosyal barışı sağlayamayan, huzuru bulamayan, denge ve düzeni yakalayamayan bir ülkenin kalkınması ve medeniyet pistinden kalkışa geçmesi elbette mümkün değildir. Barış ve kardeşlik korunmadan, toplumsal düzen ve ahenk temin edilmeden, ben yerine bizi, bencillik yerine yardımlaşmayı, aç gözlülük yerine paylaşmayı, acımasız rekabet yerine dayanışmayı ikame etmeden herhangi bir yere varmamız sadece hayaldir."

CHP BUNLARIN KONTROLÜNDEDİR

"Dışarıdan gelip yenemeyenler içeriden deniyorlar. PKK, DEAŞ, FETÖ kiralık tetikçiler, zillete düşmüş bazı siyasi partiler bunlardandır.CHP, bunların kontrolündedir, İP bunların kolcusudur, HDP bunları aparatıdır. Türk İslam alemi direnmelidir. Huzur herkesin hakkıdır."

 

CUMHUR İTTİFAKI’NA SAHİP ÇIKACAĞIZ

"Cumhur ittifakına sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yaşatacağız. Söz verdik kesinlikle yapacağız. Duruş gösterdik mutlaka riayet edeceğiz. Her soruna şifresi çözüm yolu bulmaya çalışıyoruz. CHP sapıtsa da Türkiye'nin kuyusunu kazmak için çabalasa da buna MHP olarak, Cumhur İttifakı olarak buna müsaade etmeyeceğiz."

YERLİ OTOMOBİL VURGUSU

"Biz eskiden beri bu yeni üretilmiş olan araçların 'deste başı' diye tabir edilen unsurundan bir tanesini almak isterdik."