Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Çavuşoğlu'ndan operasyon açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  ABD ile ortak kurulması planlanan 'Güvenli Bölge' konusuyla ilgili açıklamalarda bulunurken Fırat’ın doğusuna yapılacak olası operasyon ile net konuştu! “Ne zaman talimat verirse gereken yapılır." cevabını verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan Güvenli Bölge konusuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, 'Fırat'ın Doğusu'na harekat' meselesiyle ilgili de operasyon sinyalini verdi.

Çavuşoğlu, "Biz ABD'nin teklifi ile birlikte burada gerçekten bir Güvenli Bölge oluşturulması için samimi davrandık. Fakat aynı samimiyeti ABD tarafından görmediğimiz aşikardır. Amerika ile devam bu sürecin bizi istediğimiz noktaya götürmeyeceğiz kanaati bizde var. Sahadan gelen bilgiler bunu teyit ediyor." diye konuştu.

FIRAT'IN DOĞUSU'NA HAREKAT NE ZAMAN?

Bakan Çavuşoğlu, "Bizim zaten bu noktaya girme ve burayı Güvenli Bölge yapma planımız vardı. Sayın Cumhubaşkanımız da bu doğrultuda açıklamalar yaptı. Şimdi hemen yanı başımızda terör örgütlerini buradan temizleme ve mültecileri buraya geri dönüşü için adımları atmalıyız. Hazırlıklarımız uzun zamandır devam ediyor. Tabi Başkomutan olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne zaman talimat verirse gereken yapılır." dedi.