Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

CHP'de Altan ve Ilıcak çatlağı

Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliye edilme kararı CHP'de büyük krize neden oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklaması partide çatlağa neden oldu.

FETÖ'nün medya yapılanması davasında hapis cezasına çarptırılan sanık Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliyesi CHP'de krize sebep oldu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ sanığı gazetecilerin tahliyelerinden duyduğu memnuniyeti, partisinin grup toplantısında dile getirdi. Kılıçdaroğlu "Eren Erdem, Osman Kavala neden içeride? Sırrı Süreyya Önder siyasette önemli bir entelektüel. Bırakın siyaset adamını önemli bir entelektüel niye içeride? Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Selahattin Demirtaş hangi gerekçeyle içeride?" diyerek FETÖ sanıklarına destek oldu.

PARTİDE KRİZE NEDEN OLDU

Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu ve yargılama sürecindeki tavrı CHP'nin içinde çatlağa neden oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu'na tepkiler de peş peşe geldi. CHP eski milletvekili Dursun Çiçek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu. Çiçek, paylaşımında "Kılıçdaroğlu 'Burada' diye bağırttığı Ilıcak ve Altan kardeşlerine kavuştu" ifadelerine yer verdi.

Karara CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi de tepki gösterdi. Çelebi "Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan tahliye olmuş...Bir süre ceza evinde yattılar." diye Ergenekon ve Balyoz davalarında hapis yatan isimlerini yazarak Kılıçdaroğlu'na cephe aldı.