Çocuklar sokak hayvanları için çaldı

Çankaya Belediyesi’nin Hayvanları Koruma Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte, çocuklar sokak hayvanları için çaldı.

Çankaya Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, hayvan sevgisinin öneminin yanı sıra onları korumanın ve sahiplenmenin önemi vurgulandı. Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan kutlamalara binlerce çocuk katıldı. Rauf Orbay Ortaokulu 60 kişilik keman ve gitar orkestrasıyla bugün sokak hayvanları için çaldı.

4 BİN 500 SOKAK HAYVANINA YENİ YUVA

Her canlının yaşam hakkına saygı duyan ve hizmetlerini bu doğrultuda üreten Çankaya Belediyesi, 2017 yılından bu yana 51 bin 257 sokak hayvanının tedavi işlemini, 5 bin 606 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi. 4 bin 500 sokak hayvanını ise yeni yuvasına kavuşturdu.

Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, “Havyanları korumak için bir gün değil her gün bu bilinçle hareket etmeliyiz. Türkiye’nin en büyük hayvan barınağına sahip bir belediye olarak burada binlerce sokak hayvanına koruma sağlıyoruz. Çalışmalarımıza devam etiğimiz sürece çocuklarımıza da hayvan sevgisini aşılamayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

4 Ekim’de 11 okuldan bini aşkın öğrenci barınakları ziyaret etti. Öğrenciler getirdikleri kuru-yaş mamaları, sütleri, battaniyeleri barınak yetkililerine teslim etti.

çocuklardan-barınak-ziyareti