fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

"Dünya Dayanışma Saati"nde Işıklar 1 Saat Kapalı Kalacak

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek için 2007’den beri ışıkların bir saat kapatılması çağrısı yaptığı “Dünya Saati” bu yıl “Dünya Dayanışma Saati” olacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle bireylere #EvdeKal çağrısı yapılarak Dünya Saati sadece evlerde gerçekleşecek, bireysel katılım ön plana çıkarılacak ve etkinlikler dijital mecralara taşınacak. Işıklar 28 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında bu kez doğa ve insanlık için dayanışma temasıyla kapanacak ve içinde bulunduğumuz zorlu süreçte küresel zorluklarla baş etmek için dayanışmanın önemine dikkat çekilecek.

Nasıl katılım sağlanır? 

Dünya Saati’ne www.dunyasaati.org adresi üzerinden kayıt yaparak katılım sağlanıyor. Bununla birlikte, www.dunyasaati.org web sitesini ziyaret edenler WWF’in küresel kampanyası “Harekete Geç”e imza vererek doğa ve insan için yeni bir başlangıç yapmak üzere söz veriyor ve dünya liderlerine iklim krizi ve doğa koruma gibi küresel sorunlar için vakit kaybetmeden harekete geçme çağrısı yapıyor.

Haber Resimleri