Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Ekrem İmamoğlu'ndan Mansur Yavaş'a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi” için Ankara'ya geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a makamında ziyarette bulundu.

Yavaş ile makam odasında bir araya gelen İmamoğlu, “Mansur Başkan’ıma benim bir ziyaret borcum var. İki seçim arasında bir ziyaretim olmuştu. Henüz mazbatayı almamıştım. İlginç bir gün sonrasında, hazır fırsat doğmuşken deneyimlerini almak, sohbetimizi derinleştirmek isterim. Çünkü biz, paylaşarak başarıyı büyütmek istiyoruz başkanlarımızla ve belediyelerimizle. Deneyimleri paylaşıp, sohbet edeceğimiz bir an olacak. Ankara’da, bu ortamda ve belediyemizde bulunmaktan da gurur duydum” dedi.

Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan İmamoğlu, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız @mansuryavas06’ı ziyaret ettik. Ankara’nın yıllardır hasret kaldığı şeffaf ve adil yerel yönetim örneğini sergileyen Mansur Başkan’a İstanbulluların selamını getirdim. Belediyelerimiz birlikte çok güzel işlere imza atacaklar." ifadelerini kullandı.