Son Dakika

Gecekondu'dan 19 Mayıs Stadyumu Açıklaması:Verilen Sözlerin Takipçisi Olacağız!

Ankaragücümüzün taraftar grubu Gecekondu, 19 Mayıs Stadyumu ile ilgili açıklama yaptı.

"Yeni stadın yapılacağına dair bize söz verilmiştir ve buna rağmen hiçbir şey yapılmamaktadır." sözleriyle durumu aktaran taraftar grubunun açıklamasının tamamı:

Bilindiği gibi 1.5 yıl önce evimiz 19 Mayıs Stadyumu yerine yenisi yapılacağı gerekçesiyle yıkılmıştır. Stadın yıkılmasından takriben 1.5 yıl geçmiştir, görüyoruz ki 19 Mayıs Stadyumu’nun yeniden inşası için en ufak bir gelişme olmamaktadır. Yeni stadın yapılacağına dair bize söz verilmiştir ve buna rağmen hiçbir şey yapılmamaktadır.

Başkent Ankara’mız Türkiye’nin köklü kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca kentin nüfusu ekseriyetinde ciddi bir potansiyeli barındırmaktadır. Bu gerçekliğe paralel ülke sporuna katkı sağlanması için kulüplerimize modern tesis ve stadyumlar yapılması gerekmektedir. Son zamanlarda 19 Mayıs Stadyumu yerleşkesine, spor tesisleri harici yapıların yapılacağı dillendirilmekte ve bir Ankara’nın en büyük STK’sı olarak bu durumu asla kabullenmeyeceğimizi bildiririz. 19 Mayıs yerleşkesi on yıllarca profesyonel ve amatör binlerce sporcuya ve milyonlarca sporsevere hizmet etmiştir. Bizler bu yapının muhtevasına uygun çağın gereklerini karşılayacak modern bir şekilde revize edilmesinin gerekliliğini, kentlilik bilinciyle tüm Ankara halkı adına talep ediyoruz ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililerden en kısa zamanda somut adımlar atılarak söz verilmesi ve gerekli icraatın yapılmasını bekliyoruz.