Vatan Partisi'ne Ankara'da Hain Saldırı

Vatan Partisi Yenimahalle İlçe Başkanlığı bürosuna kimliği henüz belirlenemeyen şahıslar tarafından geç saatlerde saldırı düzenlendi.

 

8 Mayıs Cuma gecesi saat 02.00 sularında düzenlenen saldırıda planlı hareket ettiği anlaşılan, yüzleri maskeli şahısların yanlarında getirdikleri taşları bina kapı ve camlarına fırlattıkları görüntülere yansıdı.

Bina bahçesindeki bankları ters çeviren şahısların giriş kapısındaki Vatan Partisi tabelasını yerinden sökerek tahrip ettikleri görüldü.

Saldırganlar, yaklaşık beş dakika boyunca kedilere ait mama kaplarını dahi hedef alarak büro çevresine zarar verdiği güvenlik kamerası görüntülerinde açıkça tespit edildi. 

İLK MÜDAHALE KOMŞULARDAN

Saldırı sonrası ilk müdahale parti bürosuna komşu evlerde yaşayan vatandaşlardan geldi. Polise haber veren vatandaşların binanın bahçe kapısını kapattığı da görüntülere yansıdı.

EMNİYET'TEN İNCELEME

emniyet güçlerinden edinilen bilgiye göre şahısların kimliklerinin tespit edilmesi çalışmaları sürüyor. İlçe Merkezi’ne ait kamera görüntülerinin yanı sıra geniş çevredeki tüm kamera görüntüleri incelendiği bildirildi.

VATAN PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Yaşanan saldırı sonrası Vatan Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı Aydın Karataş’ın açıklamaları kamuoyuyla paylaşıldı.

İşte o açıklama:

“Değerli Türk Milleti,

8 Mayıs 2020 günü gece 01.40 saati civarlarında partimiz ilçe başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişilerce fiziksel saldırı gerçekleştirildi. Saldırganlar, parti tabelamıza, camlarımıza hasar verdi.  Parti binamızın içine girerek daha büyük hasar vermeyi hedefleyen saldırganlar, komşularımızın olayı fark etmesi üzerine kaçtılar.

Vatan Partisi her zaman en doğru yöntemlerle, doğru çözümleri milletimize anlatmış, en büyük zorluklara karşı en önde göğüs germiştir. Zor süreç yaşadığımız şu günlerde de Türkiye’nin birlikteliği ve büyümesi adına korkmadan, yılmadan adım atmaya devam edeceğiz.

Parti binamıza saldırı düzenleyen şahısların amacı bizi korkutup, endişe ikliminde hareket edemez hale getirmektir. Ancak Vatan Partisi ve Vatan Partililer bu tarz alçak saldırılar karşısında korkmaz, sinmez; tam aksine bir yumruk gibi kuvvetlenerek birleşir ve adımlarını daha sert atar.

Olayın yaşandığı ilk andan itibaren emniyet kuvvetleri titizlikle saldırganları bulmak için çalışmaktadır. Emniyet birimleri, eminiz ki en kısa sürede saldırgan şahıslar yakalayıp yargı karşısına çıkaracaktır.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

9 Mayıs 2020

Aydın Karataş
Vatan Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı”