Son Dakika

Yeni başkana destek ziyaretleri sürüyor

Göreve gelmesiyle birlikte, birçok isim Fatih Mert'e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, hedeflerinin takımı bu sene Süper Lig'de tutmak olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen Fatih Mert, "Bu sezon Ankaragücü'nü ligde tutabilirsek, ondan sonrasını oturup konuşabiliriz. Bizim için en önemli iş, Ankaragücü'nü ligde tutmak. Bunu başarırsak, kendimi yeniden doğmuş gibi hissederim" dedi.

Fatih Mert, kendi yönetimleriyle birlikte taraftarlarla bütünleşmenin olacağını savundu.

Taraftarların ve tribün liderlerinin büyük bir kısmının kendisini tanıdığına dikkati çeken Mert, "Yapımı bilirler. Ankaragücü'ne bir şey yapmak için geldiğimizi biliyorlar. Taraftarımızla bütünleşeceğimize eminim. Çünkü yönetim kurulunda kıymetli, eskiden beri Ankaragücülü olan arkadaşlarım var. Güzel günlerin geleceğini biliyoruz. Ankaragücü taraftarı gerçekten itici bir güç. Yıllarca herkes gördü. Bu bir sevgi. Bunun başka bir anlamı yok. Bizimle birlikte bütünleşmenin olacağına inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Eski yönetim ile taraftarlar arasında bir soğukluk olduğunun hatırlatılması üzerine Mert, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yönetimler ile taraftarlar arasında bu tür şeyler olabiliyor. Tüm kulüplerde yaşanıyor. Kulüpten otobüs isteyebilirler ancak imkanlar da belli. Taraftarlarla bir toplantı yapıp, durumu onlara da anlatmayı düşünüyoruz. Diyalogla bu işi çözeriz. Taraftarın itici gücü olmadan bu iş yürümez. Onların maça gitmesiyle ilgili olanakları da sağlamak gerekiyor. Bunu anormal görmüyorum. Tabii ki devletin ve hukukun belirlediği kurallar içerisinde."

Göreve gelmesiyle birlikte Fatih Mert'e sosyal medyadan da birçok destek mesajı gönderildi.

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Pasifik İnşaat ( Next Level – Merkez Ankara) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Türkiye Spor Yazarlar Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Sayın Lütfi Kaşıkçı gibi birçok isim de Fatih Mert'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.