Son Dakika

Altındağ'ın kalbine yeni kan!

Altındağ Belediyesi tarafından Ankara Kalesi'nde temizlik ve peyzaj çalışması gerçekleştirildi. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, tarihi bölgenin temizliği konusunda herkese görev düştüğünü belirtti.

Altındağ Belediyesi, başkentin en önemli tarihi mekanlarından birisi olan Ankara Kalesi'nde temizlik seferberliği başlattı. Ankara Kalesi ile Kale Mahallesi eteklerinde 2 yıkama aracı ve 15 personelle gerçekleştirilen çalışmalarda sokaklar baştan aşağı yıkandı. Kale sokaklarını düzenli olarak yıkayan ekipler, bölgeyi pırıl pırıl yaptı. Altındağ Belediyesi ayrıca Ankara Kalesi'ne 8 yeni çöp konteyneri de yerleştirerek oluşan kötü görüntülerin de önüne geçti.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kale esnafının talebi üzerine tarihi Ahi Elvan Cami önündeki göbekte de yeşillendirme çalışması gerçekleştirdi. Yapılan peyzaj çalışmasıyla bölge yeşil bir görüntü kazandı.

Altındağ'ın kalbine yeni kan!

ÜLKEMİZİN AYNASI

Tarihi Kale Mahallesi'nde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, "Ankara Kalesi bizim kentimizin turizm anlamındaki can damarı. Kalemize gözümüz gibi bakmak zorundayız. Orada oluşacak çevre ve görüntü kirliliğine izin vermemeliyiz. Yabancı turistlerce de yoğun şekilde ziyaret edilen Ankara Kalesi ülkemizin bir nevi aynası... Bu nedenle Ankara Kalesi ve çevresine temizlik anlamında büyük önem veriyoruz. Ekiplerimizce düzenli olarak çevre temizliği gerçekleştiriliyor. 8 adet yeni çöp konteyneri yerleştirdiğimiz Ankara Kalesi'nde ayrıca esnafımızın da talebi üzerine peyzaj işlemi gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.