Ankara Aralık'ta da sanata doyacak!

Ankara'da Aralık ayında da birçok etkinlik ile sanatseverler buluşacak. Çankaya Belediyesi kültür ve sanatla dopdolu bir Aralık ayına hazırlanıyor. Sergiler, konferanslar, festivallerle geçecek Aralık ayı Başkentli sanatseverleri Çankaya'da buluşturacak.

Çankaya Belediyesi, yeniden dopdolu bir Aralık ayına hazırlanıyor.

Aralık ayının ilk günlerinde bir film bir de tiyatro festivaline ev sahipliği yapacak Çankaya Belediyesi, 13 - 22 Aralık tarihleri arasında İkinci Çankaya Kitap Buluşması ile yeniden kitapseverleri Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde buluşturmaya hazırlanıyor. Onlarca yazar, editör ve yayınevini Çankayalılarla bir araya getirecek etkinlik, söyleşiler ve imza günleriyle taçlanacak.

ankara-da-sanat-etkinlikleri

Aralık ayının hemen başında 2 Aralık'a kadar 24’üncü Uluslararası Tiyatro Festivali'ne ve 5 Aralık'a kadar 25’inci Gezici Film Festivali'ne ev sahipliği yapacak Çankaya'da ilk büyük sergi ise, Behiç Ak Afişleri sergisi olacak. 2-9 Aralık tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi Abidin Dino Salonu'ndaki sergide ünlü sanatçı Behiç Ak'ın 25 yılın birikimiyle hazırladığı afişler Çankayalılarla buluşacak.

8 Aralık'ta ise Çağdaş Sanatlar Merkezi Başkentli çocuklar için hazırlanan Aslan Kral Müzikali'ne ev sahipliği yapacak. Disney'in ünlü çizgi filminden uyarlanan oyunun ücretsiz olduğunu hatırlatalım. Gösteri için yer fişlerinin dağıtımı da ÇSM'de başladı.

ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİ

Çankaya Belediyesi Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100’üncü yılında çok özel bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. "Tarih Anlatıcısı" Pınar Ayhan'ın sesi ve sunumuyla "Kemal" müzikal belgeseli 27 Aralık'ta MEB Şura Salonunda Başkentlilerle buluşacak.

ANKARA FOTOĞRAF GÜNLERİ

2019'un son etkinliği ise, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Sergisi 25 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında ÇSM Andrey Karlov ve Füreya Koral salonlarında sanatseverlerle buluşacak.