Ankara ekspresi: ‘Sevgi Ekspresi’

Ankara’dan yola çıkan ‘Sevgi Ekspresi’ projesi kapsamında, Doğu Ekspresi ile yola çıkan 180 kişilik grup, öğrencilere kırtasiye, oyuncak ve giysi dağıttı.

 

Karslı müzisyen Gölge Kaya öncülüğünde Ankara'da bir araya gelen 180 kişilik grup, Doğu Ekspresi ile yola çıktı. Trenle süren yolculuğun ardından Kars'a ulaşan 180 kişi, 'Sevgi Ekspresi, 180 gezgin sevgi taşıyor' sloganıyla Selim ilçesine gitti. İlçede daha önce belirlenen okullara giden gezginler, öğrencilerle oyunlar oynadı, halay çekti.

Tiyatro ve palyaço gösterileriyle öğrencilerin yüzlerini boyayan sevgi gezginleri, daha sonra yanlarında getirdikleri oyuncak ve kırtasiye malzemelerini dağıttı. Gün boyu süren etkinlikte duygularını dile getiren öğrenciler, ağabey ve ablalarına Ankara'dan gelerek kendileriyle kurdukları gönül köprüsü, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Ankara ekspresi: ‘Sevgi Ekspresi’

81 İLDEN KATILIMCI VAR

Proje sorumlusu Gölge Kaya, 81 ilden katılımcının olduğunu söyleyerek, sırt çantalarında köy çocukları için yardım malzemeleri ve yüreklerinde sevgiyle Kars'a geldiklerini, 'Sevgi Ekspresi' ismini verdikleri projenin ilk değil, son da olmayacağını vurguladı.

'Dünyayı sevgi kurtaracak' diyen Gölge Kaya, Doğu Ekspresinde kaynaşarak, şarkılar söyleyerek Kars'a geldiklerini, şimdi de çocukları mutlu etmenin hazzıyla geri döneceklerini anlattı.