fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara metrosunda FETÖ propagandası yapanlara gözaltı

Ankara metrosunda terör örgütü FETÖ'nün propagandasını yapan ve görüntüleri sosyal medyada dolaşan 4 kişi gözaltına alındı.

15 Temmuz sonrası tutuklanan eski bir askeri öğrencinin annesi olan Melek Çetinkaya, oğlu Furkan Talha Çetinkaya için Güvenpark’ta eylem yapmak istemişti. FETÖ propagandası yapmak için yürüyüş düzenleyen 66 kişi polisle karşı karşıya geldi. Yapılmak istenen eyleme Ankara Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri izin vermemiş, zanlılar gözaltına alınmıştı.

 

Şüphelilerden bazıları  Batıkent Metro İstasyonu’nda tekrar toplanınca polis müdahale etti. Buradaki olayda da 16 kişi gözaltına alındı. Gruba katılmak isteyen fakat gelemeyen 4 kişinin ertesi günü Kızılay-Batıkent metrosunda FETÖ propagandası yaparak, bunu kayıt altına alıp sosyal medyada yayınladıkları belirlendi.

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonla zanlılar gözaltına alındı. “FETÖ üyesi olmak ya da propagandasını yapmak” suçundan zanlılarla ilgili yasal işlem yapıldığı öğrenildi.