fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Beştepe'de soğuk rüzgarlar esiyor!

Süper Ligin 2. devresinin açılış maçında İttifak Holding Konyaspor’a uzatma anlarında yediği golle 1-0 yenilen Ankaragücü’nde moraller bozulurken, Teknik Direktör Mustafa Kaplan’ın maç sonu yaptığı açıklamalar, Beştepe’de sert rüzgarlar estireceğe benziyor.

Ankaragücü, İttifak Holding Konyaspor’a Eryaman Stadı’nda 1-0 yenilirken, galibiyet hasreti büyüdü. Sarı-lacivertlilerin, 3 puan özlemi 12 maça çıkarken, Konyaspor, 10 maçlık hasretini sonlandırdı.

Maç sonrasında açıklamalar yapan Teknik Direktör Mustafa Kaplan, konuşmasında net ve sert mesajlar verdi.

Kaplan şunları aktardı:

“Aramızdaki hainleri de zamanı gelince konuşacağız. 0-0 bitecek maçı, uzatmalarda yediğimiz golle kaybettik. Üçüncü bölgede üretkenliğimiz yoktu. Kazanıp, 15 puana ulaşmayı ve rakibimizi yakalamayı istiyorduk olmadı. Nasip değilmiş diyelim. Taraftarlarımızı ve camiamızı üzdük. Bizim için kötü bir akşam oldu. Biz geçen sene burada Ankaragücü olarak bir destan yazdık. 20 kişinin takip ettiği yerlerde eleştirilemem. Eleştiriye açık insanım, ama eleştiri belden aşağı olursa bizim de anlatacaklarımız, konuşacaklarımız olur. Ankara futboluna 20 yıldır hizmet ediyorum. Verdiğim onca emek var.”

BERABERE BİTECEK MAÇI KAYBETTİK

“Kazanmamız gereken bir maçtı. Aklımızdan geçirmediğimiz bir yenilgi oldu. Gol atmak için saldırdığımız bir pozisyonun geri dönüşünde kalemizde golü gördük. Ne yazık ki sahamızda mağlup olup, ikinci yarıya istemediğimiz bir sonuçla girdik. Belki iyi oynamadığımız ancak berabere bitireceğimiz bir karşılaşmaydı. Rakibimizin kaçırdığı pozisyonlar vardı. Son dakikada bulduğu bir golle de bizi mağlup ettiler. Üzgünüz. Aslında pek fazla konuşmak istemiyorum. Ankara’da hepimiz birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Herkes bir şeyler bekliyor. Biz aramızdaki o hainleri de biliyoruz. Yeri ve saati geldiğinde, bizde konuşacak ve içimizdekileri dökeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Nelerle, nasıl mücadele ettiğimizi bir biz biliriz”