Son Dakika

Çankaya'da sergi var!

Yapı Kredi’nin 75. Yaşı Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergi ile kutlanıyor. “Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler Sergisi”nde Türk resim sanatının öncü isimleri yer alıyor.

Çankaya Belediyesi, Başkent'in kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, birbirinden değerli etkinlikleri her ay sanatseverlerle buluşturuyor.

Yapı Kredi'nin 75'inci yaşı için düzenlenen sergide, Çağdaş Sanatlar Merkezi 14 Kasım'a kadar Ankaralı sanatseverleri konuk edecek.

“Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler” adıyla düzenlenen sergi 4 Ekim - 14 Kasım arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi Andrey Gennadiyeviç Karlov sergi salonu ve Füreya Koral sergi salonunda sanatseverlerle buluşacak.

yapı-kredi-koleksiyon

TÜRK RESİM SANATININ ÖNCÜ İSİMLERİ

Yapı Kredi koleksiyonu içerisinde yer alan ve Osman Hamdi Bey’den İbrahim Çallı’ya, Nazmi Ziya’dan Naci Kalmukoğlu’na, Mahmut Cuda’dan Cevat Dereli’ye, Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan Selim Turan’a kadar Türk resim sanatının öncü isimleri sergide yer alıyor.

Peyzaj, natürmort, figüratif resim, soyut resim ve güncel sanat gibi farklı üsluplarda çalışan bu değerli ressamların en ünlü tablolarını Başkentlileri bekliyor.

“75. Yıl Sergisi” ayrıca fotoğraf sanatında önemli bir yere sahip Selahattin Giz’in eserlerini de Çankaya'ya taşıyor. İçinde Büyük Önder Atatürk’e ait fotoğrafların da bulunduğu geniş bir koleksiyonu Başkentli sanatseverler 24 Kasım'a kadar ÇSM Füreya Koral Sergi salonunda görebilir.

çağdaş-sanatlar-merkezi-nde-sergi