fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Çankaya'da yeni yıla iki sergi

Çankaya Belediyesi yeni yılı iki sergi ile açıyor. Fatih Kahya'nın kişisel resim sergisi ve Genco Gülan’ın Soyut Arkeoloji başlıklı heykel sergisi Ankaralılarla buluşacak.

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, yeni yılın ilk etkinliğinde genç sanatçı Fatih Kahya'nın "Atölyeden Notlar" adlı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 11 Ocak'ta başlayacak "Atölyeden Notlar" sergisinde son dönemde yaptığı eserlerle dikkat çeken sanatçının portre ve otoportre çalışmaları sanatseverlerle buluşacak.

İzleyiciye resim ve resim malzemeleri açısında farklı bakış açıları sunan sergide sanatçının geçmiş ve son dönem yapıtları, 30 Ocak'a kadar Zülfü Livaneli Kültür Merkez’inde ziyaret edilebilir.

Çağdaş Sanatlar Merkezi ise yeni yılın ilk etkinliğinde Genco Gülan’ın Soyut Arkeoloji başlıklı heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, Gülan'ın antik ve klasik referanslı çağdaş heykelleri ve soyut resimlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi kapsamında Gülan’ın figüratif heykelleri, büyük boyutlu dışavurum tablolar ile beraber sergileniyor. Bu ilginç sergi 5 Şubat'a kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gezilebilecek.

Çankaya'da yeni yıla iki sergi

PORSELENE NAKŞEDİLMIŞ KÜLTÜRLER

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi yeni yılın ilk özel sergisinde Macaristan Büyükelçiliği'nin öncülüğünde gerçekleşen "Porselene Nakşedilmiş Kültürler" sergisini konuk ediyor. Porselen ve porselen süslemesi sanatına odaklanan sergi 7-15 Ocak tarihleri arasında Başkentli sanatseverleri bekliyor.

Porselen sanatının kültürel etkisi ve Herendi usulü porseleni odak noktasına alan sergide, Türk sanatçı Serdar Gülgün’ün Herendi Porselen Fabrikası için tasarladığı ünlü lale desenli koleksiyonlar yer alıyor.