fbpx Çoban Yıldızının Götürdüğü Yere Giden Çoban | Ankara Havadis

Son Dakika

Çoban Yıldızının Götürdüğü Yere Giden Çoban

Elinde iğde dalından yapılmış topuzlu deynek. Önünde Ankara’nın bozkırını yaz, kış beraber gezdiği keçi davarı. Mardin’in Derik ilçesinden mecburiyetleri icabı gelip, ekmeğinin derdinde karayağız bir genç. En fazla 30 yaşı, evli, üç kız babası. Köy koruyuculuğu yapan babasını kaybedeli 12 yıl olmuş. “Zazayım ben ağabey” derken gevrek gevrek gülümseyen sıcakkanlı yakışıklı sardığı ayıngasını körükleye, körükleye içerken bir tespit yapıyor; “ Deyyussun başı Omerika ağabey, ellerine düşersek vay halimize. Irak’ a, Suriye’ ye yaptıklarına bak. Bunlardan devlet umanlar canından olur. Okuma yazma yok bende ama askerde önce vatan bellettiler. Canlarına kurban onların”

Tehlikenin geldiği yer ve düşmanlar adamın kafasında net. Net olmayan benim oyum dağdaki çobanın oyu ile bir sayılıyor zihniyeti taşıyan nicelerimiz, hatta aydınlarımız. Ülkenin gerçek düşmanını tespit edemezsen okumuş çoban bile olamazsın. Şan, şöhret, unvan makam bir anda anlamını yitiriverir. Önce vatan demeden, önce adalet, önce demokrasi, önce laiklik aramaya kalkanlar için çobanın dedikleri kulaklara küpe olmalı. Komşularımız Irak ve Suriye’deki işgalcilere karşın, Rusya-İran-Azerbaycan-Irak-Suriye-KKTC ile kurulması muhtemel bölgesel ittifak panzehirdir. Toplanacak bu kuvvet ile düşman caydırılır hatta hem ekonomik hem de güvenlik adına ülkenin bağımsızlığı perçinlenebilir.

Bugün ülkemizin egemenliği için bakılacak çoban yıldızı, Amerika dubaracılığının olmadığı taraftadır. Asyalı bir toplum olduğumuzu unutmadan, ülke menfaatlerimizi hiçbir sömürücüye teslim etmeden tekrar filizleneceğimiz iklimin adı Avrasya. Çoban yıldızını göremeyip halkı oyalayanlardan tutun, hamleleriyle satrancı her zaman Atlantik kazanır, onlarsız olmaz diye şarkı söyleyenlerden sıkıldık.

Çoban yaptığı tespit ile müjdeyi verdi. Didişmeyi bırakıp, seferber olup, kol kola çoban yıldızının altında halay çekmenin zamanı geliyor. Halaya geç kalmayın.